Mała łazienka a kabina prysznicowa?

Jak zaaranżować łazienkę? Sanitariaty, dodatki, łazienkowe inspiracje
Post Reply
Bezgwiezdnanoc
Super VIP na forum

Mała łazienka a kabina prysznicowa?

Post by Bezgwiezdnanoc »

Mała łazienka a kabina prysznicowa? Jak to urządzić, jeśli nie ma miejsca na klasyczny brodzik?
Domatorka
Forumowy super ekspert

Re: Mała łazienka a kabina prysznicowa?

Post by Domatorka »

Normalnie - kabine stawiasz na kaflach, mocujesz i do tego jakiś odpływ przy skraju ściany czy nawiercone dziurki i z głowy, wcale nie musisz mieć brodzika...
Antek
Forumowy super ekspert

Post by Antek »

Dokładnie to chciałem powiedzieć - a taki odpływ jak wyżej,
to prosto załatwisz wybierając tzw korytka odwadniające - tu wstawiam Ci adres do strony internetowej gdzie masz zdjęcie czegoś takiego.
Woda spływa, a nie trzeba jej specjalnie jeszcze puszczać przez brodzik,
który słusznie - masę miejsca zajmuje.
Esme31
Forumowy ekspert

Post by Esme31 »

Mnie osobiście takie prysznice bez brodzika się nie podobają. Z resztą dzisiaj mamy tak duży wybór produktów tego typu, że na pewno uda się znaleźć brodzik o odpowiednich wymiarach. Bardzo ciekawą ofertę pod tym względem posiada Sanswiss<zalecamy lekturę regulaminu> Producent ten prowadzi sprzedaż nie tylko wysokiej jakości brodzików, ale także wszelkich elementów niezbędnych do ich montażu, w tym: syfonów, drzwi prysznicowych oraz kompletnych kabin.
Lesia
Świeżak

Post by Lesia »

ja mam kabinę narożną,szklaną, szkło mrożone,w utrzymaniu jest świetna,poza tym nie jest na rolkach tylko ma normalnie otwierane drzwi,polecam ten sposób otwierania bo te rolki to ....
brodzik mam płytki, biały, gładki bez żadnych ozdób do taki mi się najbardziej spodobał,prosty i elegancki tak jak i cała kabina,która nie ma żadnych łezek,kropek ani nic w tym stylu i nie mam do niej baterii tylko deszczownicę i w ścianie zamontowaną rączkę do włączania wody.
kuradomowa
Super VIP na forum domatorsi.com.pl

Post by kuradomowa »

Kabina o wiele lepiej sprawdza się w małych łazienkach niż wanna. Warto rozważyć też kupno samego prysznica i brodzika, bez kabiny. Fajnie się prezentuje i pozwala zaoszczędzić miejsce.
Przy niewielkiej łazience trzeba też poświęcić sporo uwagi doborowi odpowiednich mebli. Tu kilka przydatnych wskazówek: http://www.budujesz.pl/wiadomosc/meble- ... lepsze/38/ . Ważne, żeby nie zagracić łazienki, bo inaczej użytkowanie jej na co dzień na pewno nie będzie przyjemne.
Ramika
Super VIP na forum

Post by Ramika »

Niedługo razem z żoną będziemy remontować łazienkę. Chcemy by wszystko do siebie pasowało. Zastanawiamy sie nad zamontowanie odpływów liniowych marki Silla. Oprócz tego ze ciekawie wyglądają mają takie opcje jak Ogromna przepustowość aż 49l/min, pozwalająca na bieżące osuszanie podłogi, nawet przy silnym strumieniu wody Łatwo wyjmowany osadnik zanieczyszczeń + dodatkowo kratka zatrzymująca większe nieczystości. Myślicie, ze w takie odpływy warto zainwestować?
dekupaż
Super VIP na forum domatorsi.com.pl

Post by dekupaż »

Możesz zamiast stawiać kabinę, która zajmie sporo miejsca, postawić taki prysznic typu walk in.
Tylko wtedy musisz odpowiednio zaizolować ściany i podłogę. No i ułożyć płytki, które da się stosunkowo łatwo czyścić.
Tubądzin ma bardzo duży wybór.
Możesz sobie przejrzeć na ich stronce. Aczkolwiek porównaj jeszcze z innymi ofertami tak żeby mieć pełen obraz jak to wygląda w różnych sklepach.
Pikink
Świeżak

Post by Pikink »

Już nie przesadzajmy, że w małej łazience nie można mieć prysznica czy wanny można mieć jedno i drugie z tym, ze skoro miejsca jest mało to warto jednak pójść w kierunku prysznica. Zresztą dość fajnie macie to opisane tutaj - http://glazuragniezno.pl/salon-lazienek-poznan jakiś czas temu braliśmy od nich niektóre rzeczy do wykończnia łazienki, pomimo, że nasza nie jest mała to i tak zdecydowaliśmy się na prysznic bo wydaje się to być dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem.
Ramika
Super VIP na forum

Post by Ramika »

Remont łazienki nie jest łatwą sprawą. Zanim my się za to wzięliśmy to wydawało mi się, że to wszystko minie szybko i łatwo.Nie zdawałem sobie wtedy sprawy z tego że nawet baterie przy wannie bedzie można wymienic. Na szczęście szybko trafiliśmy na markę KLUDI i ich baterie . Przynajmniej jak teraz wymieniłem to będe miał spokój na dłuższy czas
Post Reply