Siłownia garażowa

Garaże, warsztaty, pracownie
Post Reply
Antek
Forumowy super ekspert

Siłownia garażowa

Post by Antek »

O jaki sprzęt powinienem zadbać jeśli planuję stworzenie garazowej siłowni,
ale takiej na potrzeby 2-3 osób nie więcej?

Na pewno skusi mnie jakaś bieżnia elektryczna (jak tu mają dośc dobre cenowo), rowerek, ławeczka do wyciskania, no i nie wiem co jeszcze - powierzchnia garaży 8 m na 3 m no i wysokość 2)
wojtek80
Świeżak

Re: Siłownia garażowa

Post by wojtek80 »

Trochę zależy od tego, co chcesz dokładnie ćwiczyć, jakie partie ciała albo jaki to ma być typ treningu. Jeśli ma to być też dla innych, to może coś lżejszego dla kobiet, jakiś stepper. Jak dla facetów do budowania masy mięśniowej w górnych partiach ciała to można wiosła. Atlas to super pomysł, ale trochę droższa sprawa. Pod ręką warto mieć jakieś skakanki, gumy do rozciągania, hantle, takie mniejsze akcesoria.
dr.haus
Super VIP na forum domatorsi.com.pl

Post by dr.haus »

Ogólnie pomysł niezły z siłownią w garażu. Co do sprzętu - wydaje mi się, że jak już od jakiegoś czasu ćwiczysz, to wiesz, co jest potrzebne, a jak chcesz dopiero zacząć ćwiczyć, to zastanów się, jakie partie mięśni chcesz rozwijać. Z drugiej strony nie można jednych rozbudowywać, a drugich zaniedbywać.
frappe
Bywam tu

Post by frappe »

Super pomysł, mój mąż na poddaszu nam zorganizowałm siłownię, kupiliśmy głównie sprzęt rehabilitacyjny tb-polska, trochę przyrządów do fitnessu i atlas (to ostatnie głównie dla męża) oraz orbitrek. Na razie tyle nam wystarczy :D
Sówka

Post by Sówka »

ja to bym chciała miec taką siłownię, ale na razie nie mam nawet warsztatu hihi
chatynka

Post by chatynka »

A ja myślę, że dla kobiet właśnie idealny jest orbitrek.
Pozwala na trenowanie praktycznie całego ciała i łączy w sobie zalety bieżni, rowerka oraz steppera. Trudno o sprzęt, z którym łatwiej można zadbać o całą sylwetkę.
Widziałam niezłe orbitreki marki hop-sport, zresztą tu jest namiar: http://www.hop-sport.pl/product-pol-260 ... atisy.html dorzucają do tego też 4 przydatne gratisy, a sam orbitrek wygląda tak:
Image
Agnes
Stały bywalec

Post by Agnes »

Sówka wrote:ja to bym chciała miec taką siłownię, ale na razie nie mam nawet warsztatu hihi
Budowa garażu to jest wydatek, sami też jeszcze nie zainwestowaliśmy. Niemniej widziałam coś super fajnego u znajomych - wiatę garażową: http://ogrodosfera.pl/Pojedyncza-wiata-garazowa-DR i tak się zastanawiam, czy u nas nie sprawdziłaby się lepiej, niż murowany garaż. W zasadzie spełnia wszystkie funkcje ochronne, a jeśli ustawić ją odpowiednio to nawet zimowe zawieje nie są w stanie nasypać tyle śniegu, żeby była potrzeba odkopywać samochód. Można zawsze posadzić wokół jakiś żywopłot.

Poza tym, pomyślałam, że jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczeń to latem można go wystawiać pod tę wiatę i ćwiczyć na świeżym powietrzu, co jest chyba dużo przyjemniejsze, niż mury garażu ;)
Post Reply